Сумська міська територіальна громада (тестова версія сайту)

Сумська область, Сумський район

04.07.2025 15:56

Суми долучилися до міжнародного інтеркультурного проєкту

59f1771c-6bfa-4721-9807-86a4fed5cd0d.jpg

У Луцьку стартував проєкт «МІСТА ВЗАЄМНОСТІ: Інтеграція через міжкультурний діалог».

Ініціативу реалізує Департамент культури Луцької міської ради у межах Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (ICC) у партнерстві з інтеркультурними містами Люблін (Польща) та Павлоград (Дніпропетровська область).

Метою є сприяння соціальній згуртованості та інклюзивності в українських громадах, які нині стають новими домівками для внутрішньо переміщених осіб, людей різного етнічного походження, культури, релігії та життєвого досвіду.

До участі в заходах долучаються представники інтеркультурних громад Сум, Одеси, Мелітополя, Вінниці.

Під час стартової конференції «Інтеграція через діалог: виклики, можливості, рішення» зібралися представники державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, ВПО, національних меншин і наукової спільноти. Участь в онлайн-форматі взяли локальні координатори ICC із Сум, Луцька, Одеси, Мелітополя та Павлограда, а також партнери з Любліна.

На зв’язок із Луцьком зі Страсбурга вийшла керівниця відділу інтеркультурної інклюзії Ради Європи Ріта МАРАСКАЛЧІ: «Україна залишається найвищим пріоритетом для Ради Європи. Такі міста, як Луцьк, Павлоград, Мелітополь, Суми, Вінниця та Одеса, є активними та цінними членами мережі. Відданість українських міст справі міжкультурного діалогу, створенню умов для самореалізації й підтримці ВПО, національних меншин і людей з інвалідністю заслуговує на високу оцінку. Бажаю успіху в реалізації цього проєкту й з нетерпінням чекаю на його результати».

З вітальним словом до присутніх звернувся директор Центру міжнародного співробітництва мерії Любліна Кшиштоф СТАНОВСКІ.

Учасникам стартової конференції презентували цілі, зміст і очікувані результати проєкту. Основні напрями діяльності включають підтримку локальних ініціатив у сфері міжкультурного діалогу, інклюзивної освіти, культурної та соціальної інтеграції новоприбулих мешканців.

Під час реалізації проєкту проводитимуть освітні заходи, тренінги, круглі столи, інтеркультурний форум, а також міжсекторні діалогові платформи на рівні громад. Одним із ключових завдань стане розробка дорожніх карт міжкультурної інтеграції для міст-учасників.

З 9 по 11 липня в онлайн-форматі відбудеться тренінг «Мистецтво діалогу: базові навички медіації для міжкультурних громад», що є частиною проєкту. Він має на меті підготувати групи фахівців і громадських лідерів, які допомагатимуть громадам запобігати міжкультурним конфліктам, сприяти порозумінню та посиленню соціальної згуртованості.

Учасники навчання отримають базові знання про підходи та інструменти медіації, практичні навички ведення діалогу й вирішення конфліктів, можливість долучитися до мережі медіаторів міжкультурних громад в Україні.

До участі запрошуються мотивовані та відповідальні представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, освітніх і культурних установ, які прагнуть розвиватися у сфері міжкультурної медіації та готові застосовувати набуті навички у своїй щоденній діяльності.

Участь – за попередньою реєстрацією.

Проєкт «МІСТА ВЗАЄМНОСТІ: Інтеграція через міжкультурний діалог» впроваджується у межах Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (Intercultural Cities Programme – ICC).