Додаток 4. Положення про публічні консультації в Сумській міській територіальній громаді
1. Положення про публічні консультації визначає порядок організації і проведення публічних консультацій органами та посадовими особами Сумської міської ради (далі по тексту Положення у відповідних відмінках – Рада) з жителями Сумської міської територіальної громади щодо питань місцевого значення.
2. Публічні консультації є однією з форм участі жителів Сумської міської територіальної громади у місцевому самоврядуванні, які проводяться з метою забезпечення участі жителів у вирішенні питань місцевого значення, надання можливості для вільного доступу до інформації про діяльність Ради її виконавчих органів та посадових осіб, а також забезпечення відкритості та прозорості їхньої діяльності.
Стаття 1. Визначення термінів та загальні положення
1. Наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
1) заінтересовані сторони – жителі Сумської міської територіальної громади, інститути громадянського суспільства, органи самоорганізації населення, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово–будівельні кооперативи, суб’єкти господарювання та їх об’єднання, на яких вплине прийняття рішення, інші особи, права, свободи, інтереси чи обов’язки яких стосується рішення, а також інші особи, які виявили бажання брати участь у публічних консультаціях;
2) інститут громадянського суспільства – це громадські обʼєднання, професійні спілки та їх обʼєднання, благодійні організації та інші непідприємницькі товариства, установи та організації – юридичні особи приватного права, легалізовані відповідно до законодавства, та місцезнаходження яких зареєстровано на території Сумської міської територіальної громади;
3) матеріали публічної консультації – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі проведення публічної консультації чи була підставою для її проведення;
4) програмний документ – концепція, стратегія, програма, план заходів, інший стратегічний або програмний документ, прийняття якого передбачено законом чи Радою або спрямовано на підготовку чи реалізацію закону, рішення Ради, іншого нормативно–правового акту;
5) пропозиції публічних консультацій – пропозиції, зауваження, коментарі, висновки, відповіді на запитання, висловлені заінтересованими сторонами під час публічних консультацій;
6) публічна консультація – етап постановки проблеми, розроблення чи реалізації рішення спрямованого на вирішення питання місцевого значення, у ході якого суб’єкт проведення публічної консультації збирає, опрацьовує пропозиції заінтересованих сторін щодо предмета публічної консультації, оприлюднює результати аналізу таких пропозицій та бере до уваги під час вирішення винесеного на консультації питання місцевого значення;
7) суб’єкт проведення публічних консультацій – міська Рада, постійна депутатська комісія, міський голова, виконавчий комітет, виконавчий орган Ради, староста (у межах старостинського округу), консультативно–дорадчий орган, створений при органі місцевого самоврядування та комунальне неприбуткове підприємство, установа та організація, яка є розробником проєкту нормативно–правового акту або готує пропозиції щодо вирішення певного питання;
8) ініціатори публічних консультацій – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово–будівельні кооперативи, органи самоорганізації населення чи інститути громадянського суспільства, місцезнаходження яких зареєстровано на території територіальної громади.
2. Предметом публічних консультацій є проєкт нормативно–правового акту (в тому числі проєкт програмного документу) або вирішення питання, що виникло на етапі постановки проблеми, розроблення чи реалізації рішення спрямованого на вирішення питання місцевого значення (у тому числі на етапі обрання одного з альтернативних варіантів розв’язання проблеми) щодо якого субʼєкт проведення публічних консультацій пропонує заінтересованим сторонам надати свої пропозиції під час публічних консультацій.
3. Публічні консультації мають відкритий характер.
4. Мають право брати участь та надавати пропозиції під час проведення публічних консультацій жителі Сумської міської територіальної громади, які досягли чотирнадцятирічного віку, є громадянами України, що задекларували або зареєстрували місце проживання на території територіальної громади або фактичне місце проживання/перебування на території територіальної громади, яких підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
5. Матеріали публічної консультації (у тому числі копії документів), пов’язані з ініціюванням, підготовкою, проведенням публічних консультацій, розглядом зауважень та пропозицій, а також рішення прийняті за результатами їх розгляду, розміщуються на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації», а також можуть розповсюджуватися в медіа та іншими способами відповідно до вимог цього Положення, з метою ознайомлення з ними якомога більшої кількості жителів.
6. Суб’єкт проведення публічних консультацій під час проведення публічних консультацій взаємодіє із медіа та надає їм необхідні матеріали публічної консультації за зверненням.
7. Публічні консультації не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборчої агітації. Не можуть бути предметом публічних консультацій питання: не віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування; пов’язані з обранням, призначенням і звільненням посадових осіб, які належать до компетенції міського голови, ради та її виконавчих органів.
8. Результати проведення публічних консультацій беруться до уваги під час прийняття остаточного рішення суб’єктом проведення публічних консультацій і в подальшій його роботі.
Стаття 2. Правове регулювання публічних консультацій
1. Публічні консультації проводяться відповідно до цього Положення та іншого законодавства України, яким встановлено особливості проведення публічних консультацій.
2. Визначений цим Положенням порядок не поширюються на:
1) суспільні відносини, пов’язані з:
а) місцевими виборами та місцевими референдумами;
б) внесенням місцевої ініціативи, проведенням громадських слухань, загальних зборів громадян відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
в) здійсненням заходів щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України.
2) підготовкою проєкту акту:
а) індивідуальної дії;
б) організаційно-розпорядчого характеру;
в) про утворення і діяльність консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів при Раді, її виконавчих органах та посадових особах.
3) підготовку проєктів регуляторних актів відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;
4) підготовку проєктів актів у частині положень, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до вимог законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації»;
5) інших актів, проведення громадських обговорень чи слухань щодо яких визначається законодавством.
Стаття 3. Принципи проведення публічних консультацій
1. Публічні консультації на всіх етапах проводяться на основі принципів участі та відкритості, прозорості, доступності, підзвітності, дієвості, пропорційності.
2. Принцип участі та відкритості передбачає можливість участі у публічних консультаціях заінтересованих сторін на всіх етапах постановки проблеми, розроблення, формування та вирішення питань місцевого значення. Нікому не може бути відмовлено в участі у публічних консультаціях, крім випадків, передбачених законом. Суб’єкти проведення публічних консультацій мають активно залучати до публічних консультацій заінтересовані сторони, враховуючи рівноправну участь осіб різної статі, різного віку, осіб з інвалідністю, представників національних меншин, осіб, які перебувають у несприятливих умовах, вразливих чи соціально відчужених осіб, інших заінтересованих сторін.
3. Принцип прозорості передбачає, що суб’єкт проведення публічних консультацій має оприлюднювати інформацію щодо:
1) предмета публічних консультацій (у тому числі проєкту акту), стосовно якого проводяться публічні консультації;
2) форм проведення публічних консультацій;
3) переліку заінтересованих сторін, залучених до проведення публічних консультацій;
4) результату проведених публічних консультацій.
4. Принцип доступності передбачає, що суб’єктами проведення публічних консультацій обираються зручні для заінтересованих сторін час, місце, формат, умови проведення публічних консультацій, під час підготовки матеріалів публічних консультацій забезпечується простота викладу для розуміння заінтересованими сторонами їх змісту, вживаються заходи для реалізації прав осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) на забезпечення розумним пристосуванням відповідно до індивідуальних потреб для безперешкодної участі у публічних консультаціях.
5. Принцип підзвітності передбачає обов’язковість звітування суб’єктами проведення публічних консультацій про врахування отриманих за результатами проведення публічних консультацій пропозицій з обґрунтуванням прийнятого рішення.
6. Принцип дієвості передбачає проведення публічних консультацій на тих етапах постановки проблеми, розроблення, формування та вирішення питань місцевого значення, коли заінтересовані сторони можуть впливати на формулювання проблеми, шляхи її розв’язання, основні цілі, методи реалізації, показники ефективності та відповідні положення проєктів актів.
7. Принцип пропорційності передбачає, що форми проведення публічних консультацій, їх тривалість, кількість заходів у рамках публічних консультацій мають відповідати ступеню впливу проєкту акту, що виступає предметом публічних консультацій.
Стаття 4. Суб'єкт проведення публічних консультацій
1. Суб’єктом проведення публічних консультацій є розробник проєкту нормативно–правового акту або орган чи посадова особа, що готує пропозиції щодо вирішення певного питання, а саме:
1) міська рада;
2) міський голова;
3) постійна депутатська комісія;
4) виконавчий комітет ради;
5) виконавчий орган ради;
6) староста (у межах старостинського округу);
7) консультативно–дорадчий орган, утворений при органі місцевого самоврядування;
8) комунальне неприбуткове підприємство, установа та організація.
2. Суб’єкт проведення публічних консультацій зобов’язаний:
1) здійснювати планування проведення публічних консультацій;
2) забезпечувати інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій;
3) дотримуватися принципів та порядку проведення публічних консультацій;
4) здійснювати моніторинг процесу проведення публічних консультацій.
Стаття 5. Планування проведення публічних консультацій
1. Виконавчий комітет Сумської міської ради щороку складає орієнтовний план проведення публічних консультацій (далі – орієнтовний план) з урахуванням пропозицій суб’єктів проведення публічних консультацій.
Орієнтовний план оприлюднюються на офіційному вебсайті Сумської міської ради до 1 березня.
Публічні консультації, які не були включені до орієнтовного плану консультацій, проводяться відповідно до порядку визначеного цим Положенням.
2. Ініціатори публічних консультацій можуть звернутися з пропозицією щодо проведення публічних консультацій з питань, пов’язаних з їх статутною діяльністю та не включених до орієнтовного плану, шляхом подання відповідного звернення на ім’я Сумського міського голови, якщо запропоноване питання віднесено до повноважень органів місцевого самоврядування.
У разі, коли пропозиція щодо проведення публічних консультацій з одного питання надійшла не менше ніж від п’яти інститутів громадянського суспільства чи одного об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, органу самоорганізації населення такі консультації проводять обов'язково.
Стаття 6. Права заінтересованих сторін
1. Заінтересовані сторони під час проведення публічних консультацій мають право:
1) отримувати від суб’єктів проведення публічних консультацій та їх посадових осіб, ініціатора публічних консультацій інформацію, необхідну для участі в публічних консультаціях (матеріали публічних консультацій, визначені статтею 7 цього Положення), крім інформації з обмеженим доступом, а також звіт за результатами проведення публічних консультацій;
2) подавати суб’єкту проведення публічних консультацій пропозиції щодо предмета публічних консультацій відповідно до вимог цього Положення.
Стаття 7. Порядок проведення публічних консультацій
1. Публічні консультації організовує і проводить суб'єкт проведення публічних консультацій, який є розробником проєкту нормативно–правового акту або готує пропозиції щодо вирішення певного питання у співпраці з відповідальною посадовою особою чи виконавчим органом Ради з питань комунікації з громадськістю (далі – відповідальний орган).
2. Для проведення публічних консультацій суб’єкт проведення публічних консультацій зобов’язаний подати відповідальному органу:
- звернення щодо необхідності проведення публічних консультацій, яке повинне містити проєкт консультаційного документу;
- перелік фізичних та юридичних осіб, яких рекомендовано проінформувати про проведення публічних консультацій;
- інші інформаційно–аналітичні матеріали (за наявності).
3. Суб’єкт проведення публічних консультацій разом з відповідальним органом проводить відповідні консультації у такому порядку:
1) складається план проведення публічних консультацій;
2) складається консультаційний документ відповідно до вимог частини другої цієї статті;
3) оприлюднюється консультаційний документ на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації»;
4) забезпечується інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій;
5) проводяться заходи в рамках публічних консультацій;
6) оприлюднюється пропозиції, отримані під час публічних консультацій, на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації»;
7) аналізуються пропозиції, отримані під час публічних консультацій;
8) складається та оприлюднюється звіт про результати проведення публічних консультацій, доопрацьований проєкт акту (за наявності) на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації».
4. Консультаційний документ містить:
1) найменування суб’єкта проведення публічних консультацій;
2) опис проблеми, яка потребує розв’язання та альтернативні варіанти її розв’язання, обґрунтування варіанта, який пропонується обрати;
3) перелік заінтересованих сторін та інформацію про можливий вплив на них у разі прийняття відповідного рішення;
4) перелік форм та строків проведення публічних консультацій, а також час та місце їх проведення (у разі проведення публічних консультацій у формі публічного обговорення);
5) електронну (поштову) адресу або посилання на онлайн платформу для електронних консультацій, де здійснюється проведення публічних консультацій, інформацію про строк і порядок подання пропозицій;
6) прізвище, ім’я уповноваженої особи або назву органу суб’єкта проведення публічних консультацій, відповідальної за проведення консультацій, контактну інформацію;
7) строк і спосіб оприлюднення звіту про проведення публічних консультацій.
5. Консультаційний документ також може містити запитання, відповіді на які дають змогу, зокрема, з’ясувати ставлення заінтересованих сторін до пропонованих (альтернативних) варіантів вирішення питань щодо проєкту акту органу місцевого самоврядування на інтереси заінтересованих сторін, а також зібрати інформацію, необхідну для визначення інших можливих варіантів розв’язання проблеми.
6. У разі проведення публічних консультацій на етапі розроблення проєкту акту до консультаційного документа додається проєкт акту (у разі його наявності) та можуть додаватися документи, інші матеріали, що є підставою для розробки такого проєкту акту.
7. Проведення публічних консультацій розпочинається з дня оприлюднення консультаційного документа на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації» і завершується у строки, визначені у консультаційному документі.
8. Матеріали публічних консультацій зберігаються на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації» не менше ніж п’ять років з дня завершення проведення публічних консультацій.
9. Оприлюднення консультаційного документа здійснюється суб'єктом проведення публічних консультацій у порядку, встановленому цим Положенням. Суб'єкт проведення публічних консультацій розміщує консультаційний документ також у приміщенні ради та на стендах оголошень, доступних для жителів.
Інформування про оприлюднення консультаційного документа може здійснюватися суб'єктом проведення публічних консультацій у медіа, соціальних мережах, дошках оголошень, в інший зручний для жителів спосіб.
10. Публічні консультації не проводяться менше ніж за 15 календарних днів до початку виборчого процесу чергових, позачергових або повторних місцевих виборів та під час виборчого процесу таких виборів.
11. З метою інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій та для взаємодії з жителями та інститутами громадянського суспільства відповідальний орган веде інформаційну базу заінтересованих сторін, яка формується також і за зверненнями заінтересованих сторін шляхом надсилання на поштову адресу або електронну адресу листа з проханням включити до інформаційної бази заінтересованих сторін чи через реєстрацію в особовому кабінеті на онлайн платформі для електронних консультацій.
Стаття 8. Форми проведення публічних консультацій
1. Публічні консультації проводяться у формі:
1) електронних консультацій шляхом оприлюднення консультаційного документа щодо предмета консультацій на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації»;
2) адресних консультацій шляхом надсилання заінтересованим сторонам консультаційного документа, проведення опитування, анкетування;
3) публічного обговорення шляхом проведення публічних заходів (засідань у формі «круглих столів», слухань, конференцій, фокус–груп, зустрічей, інтернет/відеоконференцій тощо).
2. Публічні консультації можуть проводитися в одній чи одночасно в різних формах.
Стаття 9. Особливості електронних консультацій
1. Електронні консультації є обов’язковою формою проведення публічних консультацій щодо всіх проєктів нормативно–правових актів Ради та її виконавчих органів, з можливістю заінтересованим особам надати пропозиції до проєкту акту в цілому, так і до окремих її частин.
2. Заінтересовані сторони, які беруть участь в електронних консультаціях, надсилають пропозиції на електронну адресу, зазначену в консультаційному документі, або розміщують їх у форматі електронних коментарів, або надають відповіді на запитання (опитування) на офіційному вебсайті Ради чи на онлайн платформі для електронних консультацій.
Електронні консультації у формі запитання (опитування) можуть мати як просту форму (певна кількості питань із закритим переліком варіантів відповідей, опитувальник з одним варіантом відповіді, з декількома варіантами відповіді) так і складну форму (опитувальник з можливістю редагування відповідей; з налаштування діапазону балів оцінки або рейтингування).
3. Під час проведення електронних консультацій враховуються строки та порядок оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, визначені Законами України «Про доступ до публічної інформації».
Стаття 10. Особливості адресних консультацій
1. Адресні консультації проводяться додатково до електронних консультацій за рішенням суб’єкта проведення публічних консультацій для з’ясування позиції заінтересованих сторін щодо предмета публічних консультацій, зокрема у частині впливу на інтереси таких сторін. Суб’єкт проведення публічних консультацій забезпечує надсилання визначеним ним заінтересованим сторонам консультаційного документа, проведення з ними опитування, анкетування.
2. Заінтересовані сторони надають пропозиції у строки та спосіб, визначені у зверненні суб'єкта проведення публічних консультацій.
Стаття 11. Особливості публічного обговорення
1. Публічне обговорення передбачає:
1) оприлюднення суб’єктом проведення публічних консультацій на офіційному вебсайті Ради не пізніше ніж за три робочих дні до дати проведення публічного обговорення інформації про дату та місце його проведення з посиланням на оприлюднений консультаційний документ;
2) інформування заінтересованих сторін про проведення публічного обговорення (зокрема шляхом розсилання визначеним заінтересованим сторонам запрошення взяти участь у публічному обговоренні; поширення інформації у медіа, соціальних мережах, публічних місцях тощо);
3) проведення публічних заходів, зокрема і в онлайн форматі;
4) фіксацію пропозицій, висловлених під час публічних заходів.
2. Публічні обговорення можуть здійснюватися в електронному форматі з використанням інформаційно–комунікаційних технологій.
3. Суб’єктами проведення публічних консультацій, додатково до електронних консультацій проводиться публічне обговорення, якщо проєкт акту:
1) має важливе значення для територіальної громади, як наприклад: концепція, стратегія, програма, проєкт місцевого бюджету, статут територіальної громади, план заходів, інший стратегічний або програмний документ, прийняття якого передбачено законом або спрямовано на підготовку чи реалізацію закону;
2) стосується питань фінансування, правового статусу, надання пільг чи встановлення обмежень для громадських об’єднань, професійних спілок або їх об’єднань, творчих спілок або їх об’єднань, благодійних, релігійних організацій, асоціацій органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення, інших непідприємницьких товариств, суб’єктів господарювання, їх об’єднань, організацій роботодавців, їх об’єднань, саморегулівних організацій;
3) впливає на стан навколишнього природного середовища, екологічну, біологічну, генетичну безпеку;
4) стосується символіки територіальної громади;
5) потребує такого обговорення в інших випадках за рішенням суб’єкта проведення публічних консультацій.
Стаття 12. Строк проведення публічних консультацій
1. Строк проведення публічних консультацій визначається суб’єктом проведення публічних консультацій з урахуванням складності питання, терміновості, пріоритетності, строків виконання завдань, необхідності проведення публічного обговорення, але не може становити менше 15 робочих днів, якщо інше не передбачено законом. Суб’єкт проведення публічних консультацій може прийняти рішення про продовження визначеного ним строку проведення публічних консультацій.
2. Строк проведення публічних консультацій обчислюється з дня оприлюднення консультаційного документа чи отримання заінтересованою стороною звернення суб'єкта проведення публічних консультацій (у разі проведення адресних консультацій).
Стаття 13. Подання пропозицій заінтересованими сторонами
1. Особи під час подання пропозицій вказують свої прізвище, ім’я, по батькові, контактну інформацію (електронну адресу, засоби телефонного зв’язку). Юридичні особи вказують власне найменування, місцезнаходження, код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, дані контактної особи.
2. Пропозиції заінтересованих сторін, отримані під час проведення публічних консультацій у різних формах, із зазначенням найменування юридичної особи, прізвища, імені, по батькові фізичної особи, які подали пропозиції, оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації» не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження. Оприлюднення персональних даних фізичних осіб здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
У разі, якщо збір пропозицій проводиться на онлайн платформі електронних консультацій, окремому оприлюдненню на офіційному вебсайті ради вони не підлягають.
3. Не підлягають оприлюдненню та розгляду пропозиції, які містять:
1) заклики, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення;
2) пропозиції, подані без зазначення інформації, передбаченої частиною першою цієї статті;
3) пропозиції, що містять ненормативну лексику;
4) пропозиції, що не стосуються предмета публічної консультації.
4. Пропозиції, що надійшли під час публічних консультацій, аналізуються суб’єктом проведення публічних консультацій та за результатами розгляду можуть враховуватися при прийнятті рішення щодо предмету консультацій.
5. Суб’єкт проведення публічних консультацій долучає до процесу аналізу пропозицій ініціатора публічних консультацій шляхом надсилання протягом 3 робочих днів після закінчення публічних консультацій усіх пропозиції. Ініціатор публічних консультацій розглядає подані пропозиції протягом 7 календарних днів та надає суб’єкту проведення публічних консультацій рекомендації за результатом їх розгляду.
6. На розгляд пропозицій, що надійшли під час публічних консультацій, не поширюються вимоги Закону України «Про звернення громадян». Індивідуальні відповіді щодо результатів розгляду пропозицій не надаються та не надсилаються заінтересованим сторонам публічних консультацій.
7. У разі проведення публічних консультацій шляхом надання відповідей на запитання такі відповіді оприлюднюються у формі відкритих даних з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
Стаття 14. Умови розробки та прийняття проєкту акту без проведення публічних консультацій
1. У терміновому порядку за умови дотримання вимог частини другої цієї статті може розроблятися та прийматися без проведення публічних консультацій проєкт акту з:
1) питання запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків;
2) іншого питання, пов’язаного з необхідністю запобігання виникненню та ліквідації загроз життю, здоров’ю, свободі, безпеці людини.
2. Інформація щодо необхідності прийняття проєкту акту без проведення публічних консультацій з відповідним обґрунтуванням, а також текст прийнятого акту оприлюднюються у день прийняття такого акту шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному вебсайті Ради.
Стаття 15. Наслідки порушення порядку проведення публічних консультацій або їх не проведення
1. Розгляд та прийняття проєктів актів (крім випадків, визначених частиною 10 статті 7 і статтею 14 цього Положення), щодо яких не було проведено публічних консультацій, відкладається до завершення проведення таких консультацій.
2. Прийняття акту без проведення публічних консультацій (крім випадків, визначених частиною 10 статті 7 і статтею 14 цього Положення), порушення встановленого цим Положенням порядку проведення публічних консультацій можуть бути підставою для його скасування або визнання його нечинним судом.
Стаття 16. Звіт за результатами проведення публічних консультацій
1. За результатами публічних консультацій суб’єкт проведення публічних консультацій готує звіт, у якому зазначаються:
1) найменування суб'єкта проведення публічних консультацій;
2) предмет публічних консультацій;
3) найменування юридичних осіб, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб, які взяли участь у публічних консультаціях;
4) інформація про заходи, проведені в рамках публічних консультацій;
5) узагальнена інформація про пропозиції, що надійшли до суб’єкта проведення публічних консультацій за результатами цих консультацій, разом з рекомендаціями від ініціатора публічних консультацій (за наявності);
6) узагальнена інформація про врахування або відхилення пропозицій з обґрунтуванням та прийняте рішення.
2. Суб’єкт проведення публічних консультацій оприлюднює звіт про результати публічних консультацій, доопрацьований за результатами проведення публічних консультацій проєкт акту чи варіант вирішення питання, що виносилося на консультації на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації» не пізніше 30 робочих днів після дня завершення публічних консультацій.
3. У разі включення до порядку денного пленарного засідання Ради чи засідання виконавчого комітету проєкту акту чи питання, яке було предметом публічних консультацій, до матеріалів, які готуються на засідання відповідного органу, обов’язково долучається звіт про результати публічних консультацій.
4. Забороняється прийняття рішення щодо проєкту акту чи питання, яке було предметом публічних консультацій, до оприлюднення звіту про результати публічних консультацій на офіційному вебсайті Ради.
Стаття 17. Моніторинг процесу публічних консультацій
1. Суб’єкти проведення публічних консультацій, здійснюють моніторинг процесу проведення публічних консультацій. Щорічний звіт про проведення публічних консультацій оприлюднюється на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь», підрозділ «Публічні консультації» не пізніше 31 березня року, наступного за звітним.
2. Щорічний звіт про проведення публічних консультацій повинен містити інформацію про:
1) питання та/або проєкти актів, щодо яких проводилися консультації, та їх кількість;
2) форми проведення консультацій;
3) кількість учасників, які взяли участь у різних формах консультацій;
4) вплив результатів публічних консультацій на прийняте рішення (інформацію про кількісну та якісну оцінку пропозицій, отриманих від заінтересованих сторін).